Godt nytt år til alle!

Jeg håper på et givende år for arbeidet for lokalhistorien i vår kommune. Vinteren er ei god tid for historieinteressen og lagets undergrupper får gjort en god innsats.
Mange fikk årets årbok under juletreet, og du kan allerede nå glede deg over at neste bok er kommet langt i planleggingen. Det samme gjelder en revidert utgave av Vandreboka som vi prøver å få ferdig til sommeren. Det blir en del nye turer i boka, også disse vakkert illustrert med tegninger av Einar Sigstad.
Medlemsturer blir det også i år, og åpne, gratis lokalhistoriske seminarer på Litteraturhuset. Det er mye å glede seg til.
Nytt av året er at historielaget er aktivt med i planarbeidet for feiringen av Lillehammers 200-års-jubileum i 2027. Dette blir et spennende arbeid.

Grethe Borgen

Det skjer:

20.05.2023:
Busstur til Glomdalsmuseet og Skogmuseet i Elverum, se program her.

Lederen har ordet

Vel gjennomført årsmøte

Årsmøtet for historielaget er unnagjort. 51 medlemmer deltok og protokollen fra årsmøtet blir lagt på hjemmesida under lagsdokumenter.

Les mer om Vel gjennomført årsmøte

Lederens arkiv

Fåberg og Lillehammer historielag

Postboks 331
2602 Lillehammer

Epost:

Vipps-nr: 5 13 16
Bankgiro: 2000.24.19115
Org.nummer: 989 704 656 MVA