God jul og Godt nytt år

God jul og et riktig godt nytt år ønskes deg fra styret i historielaget. Mange vil finne den nyeste årboka under juletreet, og mange har gitt den i gave, i år som tidligere år.

Tradisjoner er gode å ha. Vi traff mange trivelige historieinteresserte på Maihaugens julemarked i år. Og mange sikret seg julepresanger blant bøkene som er gitt ut av historielaget.

Og du som medlem av historielaget kan nyte godt av rabatter på bøker.

Bruk mørketida til å lese lokalhistorie, finn fram pledd og en tekopp og kos deg. Og mangler du noen av våre bøker, ta kontakt.

Trivelig julefeiring!
Grethe

Det skjer:

15.04.2026, klokken 1830:
Lokalhistorisk foredrag på biblioteket: "Barnearbeid på Lillehammer og i Fåberg gjennom 100 år" v/Svein Amblie.

14.06.2026:
Busstur til Norsk Skogfinsk museum, Svullrya på Finnskogen. Mer informasjon kommer senere.

Lederen har ordet

Fint årsmøte

Årsmøtet er unnagjort på YK-huset 15. mars og rekordmange medlemmer stilte opp. Vi fikk hedret to nye æresmedlemmer. Terje Holen og Ådne Norheim fikk blomster og godord for sine innsatser for historielaget. Mer om dette i neste Nytt om gammelt.

Det nye styret gleder seg til arbeidet i året som kommer. Vi nærmer oss jubileumsåret for Lillehammer og historielaget er delaktig i feiringen. Men først skal vi på tur til Skogfinsk museum på Svullrya 14. juni. Meld deg på!

Grethe

Les mer om Fint årsmøte

Lederens arkiv

Fåberg og Lillehammer historielag

Postboks 331
2602 Lillehammer

Epost:

Vipps-nr: 5 13 16
Bankgiro: 2000.24.19115
Org.nummer: 989 704 656 MVA