Medlemsbutikk i november

Fra Birkebeineren skistadion.

Torsdager i november vil Leseriet ved Lillehammer bibliotek være åpent for historielagets medlemmer fra kl. 16 til kl. 18. Dette er da torsdagene 2., 9., 16., 23. og 30. Da kan du komme innom og slå av en prat og kjøpe bøker til medlemspris. Vi har 3 nyutgivelser i år: Vandreboka versjon 3, heftet om Jørstadmoen Krigsgravplass og Årbok nr. 42. Årboka blir å få kjøpt fra torsdag 9.11. Det blir også å få kjøpt et uvalg av eldre årbøker og andre bøker utgitt av historielaget, samt bøker som historielaget selger på vegne av andre. I tillegg vil originaltegninger av Einar Sigstad, som er brukt som illustrasjon i Vandreboka, bli solgt så langt beholdningen rekker. Andre som ønsker å tegne medlemskap i historielaget kan komme å ordne sette, og er det noen som bare vil bli kjent med historielagets virksomhet er de hjertelig velkommen.

Det skjer:

19.02.2025, klokken 1830:
Lokalhistorisk seminar på biblioteket: "Lokale krigsseilere" v/Tore Pryser.

05.03.2025, klokken 1830:
Lokalhistorisk seminar på biblioteket: "Utvandringa fra Fåberg til Nord-Amerika i et 200-års perspektiv" v/Terje Joranger, Utvandrermuseet.

19.03.2025, klokken 1830:
Lokalhistorisk seminar på biblioteket: "Fotosamlingen ved Stiftelsen Lillehammer museum - glimt fra Lillehammer" v/konservatorene Svein Gynnild og Jan Ove Vasaasen.

23.03.2025, klokken 1700:
Årsmøte på Skihytta Grendehus.

15.06.2025:
Busstur med innlagt museumsbesøk mv. Nærmere program og informasjon kommer senere. Sett av dagen.

Lederen har ordet

God jul og godt nytt år

Mange får kanskje siste årboka under treet i år. Mye god lesing å glede seg til! Og oppdager du etter jul at du mangler noen årbøker i serien, vandreboka eller andre av historielagets bøker ta kontakt så ordner vi det.

Les mer om God jul og godt nytt år

Lederens arkiv

Fåberg og Lillehammer historielag

Postboks 331
2602 Lillehammer

Epost:

Vipps-nr: 5 13 16
Bankgiro: 2000.24.19115
Org.nummer: 989 704 656 MVA