Boksalg på Kaussetra

Det er seterdager på Kaussetra på Nordseter i perioden 21.7 til og med 1.8. Gjenstående dager er nå fra og med onsdag 28.7. til og med søndag 1.8. Det er et allsidig program for hele familien. Salg av vafler, kaffe og saft i størhuset, salgsutstilling, mating av geiter, høner, kyllinger og ender, smaksprøver seterkost, film på fjøsveggen, enkelt setermuseum, og aktiviteter for barn.

Fåberg og Lillehammer historielag har egen stand med informasjon om lagets virksomhet og salg av aktuelle lokalhistoriske bøker, så som boka om setrene i Fåberg og Lillehammer, boka om bureiserhistorien i Fåberg og årbøker med stoff spesielt i tilknytning til Nordseter. Det er også anledning til å tegne medlemskap i historielaget. Betaling med vipps eller giro. Kom innom standen vår for en handel eller bare en hyggelig prat.

Per Prestrud på Kaussetra (Foto: Olav Sørbu) Hjelp med boksalget på Kaussetra (Foto: Olav Sørbu)

Det skjer:

05.03.2025, klokken 1830:
Lokalhistorisk seminar på biblioteket: "Utvandringa fra Fåberg til Nord-Amerika i et 200-års perspektiv" v/Terje Joranger, Utvandrermuseet.

19.03.2025, klokken 1830:
Det lokalhistoriske foredraget om bilder fra gamle Lillehammer som var planlagt til 19.3.2025 måtte flyttes til høsten 2025. Men det blir likevel en lokalhistorisk aften på biblioteket 19.3.2025 kl. 18.30 idet Ivar Olstad vil ta oss med på en visuell lokalhistorisk fottur gjennom Lillehammer sentrum. Olstad, som er en ivrig formidler av vår lokalhistorie, har kalt foredraget sitt "Hjemstavnsflanerier".

23.03.2025, klokken 1700:
Årsmøte på Skihytta Grendehus.

15.06.2025:
Busstur med innlagt museumsbesøk mv. Nærmere program og informasjon kommer senere. Sett av dagen.

Lederen har ordet

Hva skal vi prioritere i året som kommer?

Hva skal historielaget prioritere i året som kommer? Vi har mange aktiviteter og prosjekter under arbeid. På årsmøtet på Skihytta 23. mars skal vi diskutere dette. Du er velkommen til å være med i dette arbeidet. Årsmøtet er historielagets viktigste møte, her legges planer og økonomien blir drøftet. I tillegg får vi et foredrag om historien til Skihytta, og litt om Øvre Ålsbygda ved Mikael Finsveen. Vi gleder oss!

Les mer om Hva skal vi prioritere i året som kommer?

Lederens arkiv

Fåberg og Lillehammer historielag

Postboks 331
2602 Lillehammer

Epost:

Vipps-nr: 5 13 16
Bankgiro: 2000.24.19115
Org.nummer: 989 704 656 MVA